Cinsel Hayatta Pozisyonların Önemi Nedir

Bir çok insan hayatı boyunca düzenli bir cinsel hayat yaşamanın ve bu isteğini bir ömür boyu tatmin edebileceği bir durum arar. Kimi insanlar hayatlarının başında düzenli bir yaşam için erken evlenirken bazı insanlar da gecelere akmayı ve düzensiz hayatın içinde cinsel hayatlarını sürdürmek isterler. Aslında seks hayatı denince akla önce insan vücudundaki hormonlar gelmelidir. Hiç şüphe yok ki insanın tüm hareketlerini tarifi olmayan ve milyonlarca farklı türde yer alan hormanlar belirlemektedir. Zaten günümüzde gelişen tıp teknolojileri de bu durumu doğrular niteliktedir. Özellikle erkeklerin tatmin olmayan cinsel yönleri neticesinde sosyal ve iş hayatlarında da bir çok kez hata yaptıkları bilinir. Hatta mastürbasyon gibi bir hasta alışkanlığın bünyeye yerleşmek süretiyle beyne zarar vermeye kadar bile gidebilir bu süreç. Bu nedenle sağlıklı bir bedende öncelikle düzeni ne olursa olsun periyodik aralıklarla seks yapılmalıdır. Bu zaten doğa ananın insana verdiği en tabi duygudur.

Bir çok durum buna ket vursa da genel olarak erkekler bir yolunu çok kolay bulmaktadır. Sokakta kadın bulamayan bir bekar erkeğin yaşadığı şehirde bir kadın kiralaması bir kaç saatini alacaktır. Ancak bir kadın için durum farklı olsa da zor değildir. Biri ile sevişmeyi kafasına koyan bir kadının siz düşünün artık bir adam bulması için ne kadar zaman geçirmesi gerekebilir. Fakat konumuz bu zamanlar değil tabi ki. Herkes kendine kısa ya da uzun sürelerde bir partner bulabilir lakin bu partnerin işte bu kadar kısa zamanda bulunan uyduruktan bir tip olmasını mı yoksa gerçekten uzun vadeli görüşmek isteyeceğiniz başka biri olmasını mı yeğelersiniz. Mesele aslında budur. Bir eş seçiminde erkeklerin genel olarak tercihleri zaman içinde kolay değişse de kadın için bu kadar kolay olmayacaktır. Kadın daha tek eşli hormonlara sahip bir canlıymış bilimsel makaleler hep bu yönde bilgiler verirler. Tabi arada istisnalar kaideyi bozmayacağı şartıyla…

İster tek gecelik isterseniz de uzun vadeli olarak birlikte olduğunuz insanlarla da ilişkinizi yaşarken seks pozisyonlarının kıtlık içinde olmasından da şikayetçi olabilirsiniz. Modern dünya da en büyük sıkıntı bilhassa kadınlar birkaç pozisyon dışında bir şekil almayışlarıdır. Biz bunu şehrimizde bulunan Kocaeli kadınlarla konuştuk ve onların da bakış açıları farklı değil. Aslında sanki coğrafya insanın kaderidir lafını doğrular cinsten diyebilirim. Kadınların mesleklerinden çok aldıkları kültür ve doğup büyüdükleri yer sekste cinsel değişikliklerin ne kadar olacağını belirliyor. Bunun içinde elbette pozisyonların sayısı da var. Ama bizce ve izmit kadınlarca bu konu çok fazla önemli. Bir erkek zaten böyle ülkelerde erotik filmler izleyerek ve sürekli olarak açık seçik dergi ve yazılar okuyarak cinselliğe adım atıyor. Bir çok insan ileri yaşlara kadar bakir kalıp kendini tatmin etmekten başka hiç bir şans bulamıyor. Hal böyleyken evlenince de karısından bir çok şey bekliyor. Ancak evlenilen yer ya da eşlerden biri çok kapalı bir ortamda büyüdü ise o zaman durum çok farklı hale geliyor. Erkeğin istekleri karşılanmıyor ve kısa sürede kavgalar çıkıyor ve sonrasında da ayrılığa kadar giden bir süreç işleyebiliyor. Bunun yerine karşılıklı anlaşmalı hayatlar kurmak daha doğru.

Bir bayanla bile beraber olmadan önce şartları oluyor. Örneğin siz anal seks yapmak istiyorsanız internetten baktığınız kadının sayfasında bu konuda bir yasak belirtilmemiş olması gerekiyor. Anal seks yapmayan bir kadını para karşılığı bile olsa buna zorlayamazsınız. E peki sevgiliniz ya da karınız için durum farklı mıdır? Tabi ki hayır. Sevgiliniz için de sizin arzularınıza ne kadar cevap verebildiği kendisinin yetişme tarzına bağlı olarak değişecektir. Bu nedenle sekste pozisyonları konuşuyorsak zaten bir çok şey evlenmeden önce keşfedilmezse sonu hüsran olacaktır. Bunun denenmiş örnekleri haddinden fazla olarak izmit kadın sitelerinde de bulunmaktadır.

Zaten kama sutra dan tutun da dünya çapında seks pozisyonlarının size ve partnerinize karşı en iyi nasıl haz vereceği konusunda bir çok makale mevcut. Ayrıca Avrupa’nın bir çok yerinde ateşli kadınların ve seks eğitmenlerinin ders verdikleri çeşitli eğitim kurumları bile var. Bu eğitimleri almamış insanların genel olarak eşlerini aldattıkları çünkü aradıkları değişik duyguları başka erkek-kadınlarda buldukları bilinen temel gerçeklerdendir.

Geçenler de bir gazete de seks için 36 en iyi pozisyon tarzında bir yazı vardı. Biraz göz atınca bizim gibi bu işin içinde olan insanların bile dikkatlerini çeken pozisyonları gördük. Yani bu iş için kafa patlatan bir şekilde insanlar mutlu olsun diye sürekli olarak çalışan doktorlar var. Tek amaç tek eşlilik güdüsü olmayan insanı o tek eşe mahkum edip bir şekilde dizginlemek. Zaten tüm medeni kanunlar da bunun peşinde değil mi?

5 Eylül 2019 00:12